Opiekunka dziecięca

Szkoła Policealna „Smart & Beauty” kształci w zawodzie „Opiekunka dziecięca”

Opiekunka dziecięca

Zawód opiekunka dziecięca jest zawodem opiekuńczym. Opiekunka dziecięca sprawuje opiekę nad dzieckiem do lat 4. Zapewnia mu bezpieczeństwo i zaspokaja jego wszystkie potrzeby. Od opiekunki dziecięcej oczekuje się dużej odpowiedzialności, wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych, twórczego myślenia oraz zdolności manualnych, które pozwolą na rozwijanie zdolności artystycznych u dzieci.

Opiekunka dziecięca w swojej pracy wykonuje codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka. Prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i stymulujące rozwój psychomotoryczny dziecka.

Dla kogo ?

Jest to zawód dla osób, które lubią pracę z dziećmi i mają z nimi dobry kontakt. Od opiekunki dziecięcej oczekuje się odpowiedzialności, konsekwencji, spokoju, opanowania, łagodności, ale równocześnie zdecydowania, potrzebnego do zapanowania nad dziećmi, oraz cierpliwości. Istotna jest kreatywność opiekunki, potrzebna przy organizacji czasu wolnego, oraz podzielność uwagi. Posiadana wiedza i umiejętności pozwolą w sposób profesjonalny opiekować się dziećmi.

Opiekunka dziecięca oddziałuje na kształtującą się osobowość dzieci w bezpośrednim kontakcie. Praca z małym dzieckiem jest często trudna i wymaga osobistego zaangażowania, a także wypracowania takiego sposobu kontaktowania się z dziećmi, który w największym stopniu sprzyja efektywnemu oddziaływaniu wychowawczemu

Po zdaniu egzaminu zawodowego słuchacze otrzymują tytuł OPIEKUNKA DZIECIĘCA, dyplom potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie wraz z suplementem w języku polskim i angielskim zgodnym z Europass.

Kształcenie odbywa się w trybach:

• ZAOCZNYM – zajęcia odbywają się 2 weekendy w miesiącu

Potencjalne miejsca pracy absolwentów:

• żłobek
  • dom małego dziecka
  • sanatorium
  • szpital
  • przedszkole
  • dom prywatny

Czas trwania nauki: 4 semestry (2 lata)

Korzyści od nas:

• słuchacze korzystają z profesjonalnie i nowocześnie wyposażonych pracowni
  • zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim stażem pracy w danej dziedzinie
  • atrakcyjne zniżki na dodatkowe kursy w naszej szkole
  • zniżki na podstawie legitymacji szkolnej
  • bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS itp.
  • brak opłat za egzaminy

Kandydat na ten kierunek składa:

• wypełniony formularz zgłoszeniowy
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej
  • 1 zdjęcie
  • zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu (skierowanie do lekarza medycyny pracy jest wydawane w sekretariacie szkoły, po złożeniu formularza zgłoszeniowego i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej)

CZESNE CO MIESIĄC

BRAK